مقارن با میلاد باسعادت امام رضا علیه السلام؛ خط تولید وانت آریسان۲ در ایران خودرو خراسان افتتاح شد

مقارن با میلاد با سعادت امام رضا علیه السلام خط تولید وانت آریسان۲ در شرکت ایران خودرو خراسان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ایران خودرو خراسان؛ در مراسمی که با حضور جمعی از مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو، نماینده مجلس، مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان، رییس سازمان صمت استان خراسان رضوی و جمعی از مسئولان لشگری و کشوری، شنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۱ در شرکت ایران خودرو خراسان برگزار شد، خط تولید وانت آریسان۲ افتتاح گردید.
احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مردم شریف فریمان، سرخس و بخش های احمد آباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با تشکر از تلاش های مدیریت و کارکنان شرکت ایران خودرو خراسان در جهت حفظ اشتغال و تداوم تولید گفت: استان خراسان رضوی، با نرخ بیکاری ۶/۷ درصد جز سه استان برتر کشور است که کمترین نرخ بیکاری را دارد.
وی با اشاره به قانون واردات خودرو ، هدف این قانون را ایجاد رقابت پذیری در صنعت خودرو کشور عنوان کرد و افزود: امیدواریم با اجرای این طرح شاهد ارتقا شاخص های کیفی و کمی قطعه سازان داخلی باشیم.
قائم مقام توسعه و تولید گروه صنعتی نیز در این مراسم با اشاره به دستورات ۸ گانه ریاست جمهوری خاطر نشان نمود: با دستور دکتر خطیبی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از ابتدای خرداد ماه سال جاری، تولید خودرو های ناقص در گروه صنعتی ایران خودرو متوقف شده است، که این مهم علاوه بر کاهش تعداد خودروهای ناقص ، باعث ارتقا ۲۵ درصدی کیفیت محصولات نیز شده است.
کیانوش پورمجیب افزود: گروه صنعتی ایران خودرو در سال جاری، علاوه بر افتتاح خط تولید آریسان۲، از محصولات جدید دیگری نیز رونمایی خواهد کرد.
امیرهوشنگ روشن آزاده مدیرحوزه مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در این مراسم گفت: همزمانی میلاد با سعادت امام رضا علیه السلام و افتتاح خط تولید آریسان۲ اتفاق با برکتی است و خرسندیم که در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در ارتباط با شعار سال و اشتغال آفرینی، فرصتی ایجاد شد با افتتاح این پروژه بتوانیم برای ۴۰۰ نفر از جوانان منطقه اشتغال ایجاد نماییم.
امیررضا رجبی رییس سازمان صمت استان خراسان رضوی توسعه و تولید محصولات جدید در ایران خودرو خراسان را محرک صنعت قطعه سازی استان دانست و گفت: امیدواریم با حمایت های گروه صنعتی ایران خودرو این روند در ایران خودرو خراسان ادامه یابد و شاهد استفاده بیشتر از ظرفیت های قطعه سازی استان باشیم.
مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان در این مراسم عنوان نمود: تولید این محصول با تعداد روزانه ۲۰ دستگاه آغاز می‌شود و امیدواریم به مرور با افزایش تولید و ایجاد ۴۰۰ فرصت شغلی جدید، در پایان سال«تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین» بتوانیم به هدف ۴۰ هزار دستگاه در سال برسیم.
بیژن زاهدی فرد افزود: در استراتژی شرکت ایران خودرو خراسان هر سال معرفی و تولید یک محصول جدید در دستور کار بوده که امروز وانت آریسان۲ به سبد محصولات اضافه شده و با همراهی مدیریت ارشد گروه صنعتی ایران خودرو، امیدواریم در سال جاری دو محصول جدید دیگر را به سبد محصولات ایران خودرو اضافه نماییم.
غلامحسین اخلاقی مدیر پروژه تولید خودرو آریسان ۲ در گروه صنعتی ایران خودرو در این مراسم ضمن ارایه گزارشی از روند اجرای پروژه گفت: تغییرات محصول جدید با استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان داخلی انجام شده است که از آن جمله می توان به طراحی و ساخت شاسی یکپارچه این خودرو برای اولین بار در ایران با استفاده از دانش بومی اشاره کرد.
وی افزود: تمامی آزمون های تصادف خودرو در خارج از کشور انجام شده است و استاندارد های ۸۵ گانه ملی را اخذ کرده است، تنوع رنگی محصول، افزایش قدرت موتور، افزایش حجم منبع گاز CNG و افزایش امکانات رفاهی سرنشین و راننده از سایر تغییرات آریسان۲ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishIran