نسل بهبود یافته آریسان در ایران خودرو خراسان تولید می شود

پروژه ایجاد خط تولید نسل جدید وانت آریسان با موتور دوگانه سوز XU7 ارتقاء یافته، در شرکت ایران خودرو خراسان آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ایران خودرو خراسان؛ مهندس زاهدی فرد مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان خبر از آغاز پروژه راه اندازی خط تولید وانت آریسان پلاس، در این شرکت داد و گفت: گروه صنعتی ایران خودرو بمنظور حفظ سهم بازار در حوزه خودروهای کار، پروژه ایجاد خط تولید سالیانه ۳۰هزار دستگاه وانت آریسان پلاس را در شرکت ایران خودرو خراسان آغاز نموده است.
زاهدی فرد اظهار داشت؛ شرکت ایران خودرو خراسان با توجه به استراتژی هایی که در حوزه تولید و توسعه سبد محصولات خود دارد از ابتدای اردیبهشت ماه اقدام به راه اندازی خط تولید نسل جدید وانت آریسان نموده است. این اقدام علاوه بر حفظ و توسعه سهم گروه صنعتی ایران خودرو در بازار خودروهای کار باعث ایجاد تولید پایدار در شرکت ایران خودرو خراسان و حفظ و توسعه اشتغال در سطح استان نیز می شود.
مدیرعامل ایران خودرو خراسان در خصوص تغییرات این خودرو نسبت به نسل قبلی گفت: این محصول که در ایران خودرو خراسان تولید خواهد شد، به موتور دوگانه سوز XU7 ارتقاء یافته، مجهز شده است که در محصول جدید نیروی محرکه آن به چرخ های جلو منتقل می شود.
زاهدی فرد ادامه داد: با تغییراتی که در بدنه این خودرو انجام شده است ظرفیت تاب آوری آن تا هزار کیلو گرم و بار مجاز برای حمل به بیش از ۶۰۰ کیلوگرم رسیده است. این خودرو به مخزن سوخت گاز CNG 75 لیتری تجهیز شده و برای افزایش ایمنی و گنجایش بیشتر، مخزن سوخت بنزین با ظرفیت ۴۰ لیتر به همراه زاپاس بند به زیر بدنه منتقل شده است.
وی درباره کیفیت نسل جدید وانت آریسان، گفت: این خودرو شرایط احراز سطح آلایندگی استاندارد یورو۵ را داراست و تولید آن با دو ستاره کیفی آغاز می شود و با برنامه ریزی های انجام شده کیفیت آن تا سطح سه ستاره کیفی ارتقاء خواهد یافت.
وی در خصوص زمان آغاز و روند تولید این محصول در ایران خودرو خراسان گفت: پروژه ایجاد خط بدنه سازی از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز شده و همزمان اقدامات لازم در سالن های بدنه ، رنگ و مونتاژ جهت تولید انبوه این محصول در حال انجام است. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در اوایل مهرماه سال جاری (۱۴۰۰) تولید این محصول در ایران خودرو خراسان آغاز و تا پایان سال ۵هزار دستگاه از این محصول روانه بازار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishIran