خبر تکمیلی مراسم تولید انبوه هایما اس۵ در ایران خودرو خراسان

در مراسمي كه با حضور مدیران ارشد گروه صنعتي ايران خودرو و شركت هايما در سايت خراسان برگزار شد خط توليد انبوه هايما اس ٥ به بهره برداري رسيد.
به گزارش روابط عمومی ایران خودرو خراسان؛ ساعت ۱۰ صبح ۲۱ آذرماه با ورود بیش از ۱۵۰ میهمان که در بین آنها مقامات ارشد شرکت خودرو سازی هایما و گروه صنعتی ایران خودرو همرا ه با حضور خبرنگاران رسانه های ارتباط جمعی، مراسم افتتاح خط تولید انبوه هایما اس۵ آغاز شد. آقای چن گائو چائو معاون خودروسازی هایما، ویلیام دانگ مدیر بخش بین الملل هایما و مصطفی خان کرمی معاونت بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو از جمله میهمانان ویژه این مراسم بودند.
در این مراسم با پرده برداری از تندیس یادبود افتتاح خط تولید هایما اس۵ توسط زاهدی فرد و چن گائو چائو ، تولید انبوه این خودرو به طور رسمی در ایران خودرو خراسان آغاز شد. پس از آن مقامات و میهمانان از خط تولید بازدید نمودند و خبرنگاران نیز هم زمان به پوشش تصویری این رویداد پرداختند.
حضور میهمانان در محل همایش، پذیرایی و ایراد سخنرانی بخش بعدی مراسم بود که با پخش سرود چین و جمهوری اسلامی ایران مراسم بصورت رسمی آغاز گردید.
 مهندس زاهدی فرد اولین سخنران مراسم بود که به رسم میزبانی پشت تریبون قرار گرفت و به میهمانان خیر مقدم گفت.
 وی در سخنانی که هم زمان برای مقامات شرکت هایما به چینی ترجمه می شد اظهار داشت: چشم انداز نیاز محصولات Suv در کشور تا سال ۱۴۰۰ حداقل ۲۶۰هزار دستگاه درسال خواهد بود که طبق اهداف استراتژیک گروه صنعتی ایران‌خودرو، دست کم ۲۵درصد از این محصولات در ایران خودرو خراسان تولید خواهد شد.
مدیر عامل ایران خودرو خراسان در ادامه افزود: در استراتژی ۵ساله سایت ایران خودرو خراسان که تاکنون سه سال از آن سپری شده، معرفی و تولید یک محصول جدید در دستور کار بوده که تاکنون محصولات هایما۲۰۰۰، هایما۱۸۰۰توربو، سوزوکی فیس لیفت و هم‌اکنون هایما اس۵ به سبد محصولات این شرکت اضافه شده است.
پس از سخنان مدیرعامل ایران خودرو خراسان نوبت به معاون مدیرعامل گروه خودروسازی هایما رسید. وی با اشاره به تجربه ۳۰ساله هایما در تولید خودرو گفت: ۱۵سال سابقه همکاری با شرکت مزدا، زیربنای مدیریتی و فنی مستحکمی برای این شرکت فراهم کرده است.
چن تصریح کرد: هایما در چین به لحاظ طراحی خودروهای سبک، کارایی بالا و اطمینان، جزو رهبران بازار است و هایما اس۵ نتیجه فرآیند همکاری هایما و شرکت طراحی LDA ایتالیاست که توسط هایما در طول سه سال تولید شده است.
معاون مدیرعامل شرکت خودروسازی درادامه افزود: فرآیند تولید این محصول با همکاری نزدیک بین هایما و شرکت های بوش، پانچ، اتولیو و دیگر شرکت های برتر جهانی صورت گرفته است.
وی در پایان اظهار داشت : هایما اس۵ پس از انجام چند میلیون متر تست دوام، ده ها هزار تست ارتعاش، صدها هزار کیلومتر تست انطباق در جاده های کوهستانی و‌ بیابانی و تست های متعدد در چین ثابت کرده است که یک خودرو SUV با قابلیت اطمینان و پایداری بالاست.
ویلیام دانگ، مدیرعامل شرکت بین المللی خودرو هایما به عنوان سخنران بعدی مراسم صحبت های خود را این گونه آغاز کرد: امروز شاهد آغاز تولید انبوه دومین خودروی تولیدی با همکاری ایران خودرو‌ و‌ هایما هستیم. هایما تاکنون توانسته با ده ها کشور همکاری  کرده و محصولات خود را به خاورمیانه، شمال آفریقا، آسیای جنوب شرقی، آمریکای مرکزی و جنوبی صادر کند.
وی به کیفیت این محصول تولیدی اشاره کرد و اظهار داشت: هایما اس۵ یک خودرو SUV دارای شتاب بالا، موتور قوی و عملکرد پایدار است. این محصول ستاره محصولات شرکت هایما است که با خودروهای ژاپنی و‌کره ای برابری می کند.
مدیرعامل شرکت بین المللی خودرو هایماگفت: مراسم اغاز تولید انبوه این خودرو در ایران، نقطه عطف همکاری های هایما و ایران خودرو است و در آینده هایما به حضور قدرتمند خود در ایران ادامه خواهد داد و همکاری با شریک فوق العاده خود یعنی ایران خودرو، مطالعه در خصوص تقاضای مشتریان ایرانی و عرضه مدل های جدید در بازار ایران را دنبال خواهد کرد.
سخنران پایانی مراسم مصطفی خان کرمی، معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو بود. وی با اشاره به این که شرکت هایما یکی از مهمترین شرکای تجاری ایران خودرو در عرضه مستقیم محصولات جدید است اظهار داشت: همکاری ایران خودرو و‌ هایما از سال ۱۳۹۳ آغاز شده و در این زمان کوتاه دو طرف در ارائه محصول باکیفیت و متناسب با نیازهای مصرف کنندگان ایرانی حداکثر تلاش خود را انجام داده اند.
وی افزود: رشد اقتصادی ایران در سال های اخیر منجر به تغییر ذائقه مصرف کننده ایرانی و افزایش تمایل به خرید خودروهای SUV در کشور شده است.  
معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو ادامه داد: مطالعات انجام شده نشان می دهد میزان تقاضای خودروهای CUV  و SUV در ۹سال گذشته رشد ۵ برابری را تحربه کرده و این روند در ۷ماه سپری شده از سال جاری، با رشد چشمگیری مواجه شده است. پیام آشکار این تغییر، لزوم تدوین و برنامه ریزی شرکت ایران‌خودرو در راستای افزایش تولید این محصولات است و در این راستا خودرو هایما اس۵ پس از تولید هایما اس۷ در ایران  به تولید انبوه رسید.
خان کرمی افزود: با توجه به تجربه موفق خودروهای اس۷ و اس۵ در بازار ایران، شرکت های ایران خودرو‌ و هایما برای ارائه محصولات باکیفیت و‌ جدید به مصرف کنندگان ایرانی همکاری خود را توسعه خواهند داد.
پخش تیزرهای تبلیغاتی شرکت ایران خودرو خراسان و هایما و معرفی محصول اس۵ در بین سخنرانی ها، اجرای موسیقی سنتی خراسان توسط گروه شمس و اهداء لوح نقدیر و تندیس به مدیران ارشد پروژه از هر دو خودرو ساز که در تولید هایما اس۵ و همکاری های مشترک دو خودروساز نقش بسزایی داشته اند از دیگر برنامه های مراسم بود. با امضای تندیس یادبود و عکس یادگاری گروهی مراسم افتتاحیه “تولید انبوه هایما اس۵” در ایران خودرو خراسان به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishIran