آغاز دور جدید همکاری های ایران خودرو خراسان و دانشگاه آزاد اسلامی

با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در شرکت ایران خودرو خراسان تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی به امضاء طرفین رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت ایران خودرو خراسان؛ دکتر مسعود طاهری لاری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد به همراه جمعی از معاونان چهارشنبه ۱۳ اسفندماه ۱۳۹۹ پس از بازدید خطوط تولید این شرکت در نشستی با مهندس بیژن زاهدی فرد مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی را امضاء نمودند.
در این نشست مهندس زاهدی فرد با بیان اینکه صنعت خودرو نیازمند یک برنامه استراتژیک بلندمدت است، گفت: ما در ایران خودرو خراسان برنامه استراتژیکی تدوین نموده ایم که انعقاد تفاهم نامه ها، توسعه تعاملات و همکاری ها با مراکز دانشگاهی، علمی و پژوهشی در همین راستا است. ایشان ایجاد واحد پژوهش و نوآوری در ساختار سازمانی را با هدف کمک گرفتن از جامعه پژوهشی و دانشگاهی کشور برای رفع معضلات و چالش های پیش روی شرکت اعلام کرد.
وی با اشاره به پتانسیل ها و امکانات موجود در هر دو مجموعه تصریح کرد ما به دنبال ایجاد یک ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه هستیم که در نتیجه آن ارتقاء سطح علمی و فنی دانشجویان دانشگاه و کارکنان شرکت فراهم گردد.
زاهدی فرد شناسایی و حل معضلات و چالش‌های طرفین از طریق هم افزایی در کارگاه های تخصصی را هدف مهم این تفاهم نامه عنوان کرد و افزود؛ به منظور پیشبرد اهداف این تفاهم نامه کمیته ای متشکل از نمایندگان طرفین ایجاد خواهد شد که وظیفه نظارت و پیگیری مفاد این تفاهم نامه را خواهند داشت.
طاهری لاری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز رویکرد جدید دانشگاه‌ را حرکت به سوی دانشگاه اجتماعی عنوان کرد که دانشجویان این دانشگاه پس از فارغ التحصیلی برای جامعه مفید باشند. وی اولویت دانشگاه را توسعه تعاملات با صنعت دانست و افزود آمادگی داریم ظرفیت علمی بالایی که در سطح استان داریم را در اختیار صنعت قرار دهیم.
در حاشیه این نشست از سایت واحد پژوهش و نوآوری شرکت ایران خودرو خراسان نیز رونمایی شد. محققان و پژوهشگران سراسر کشور می توانند با مراجعه به آدرس innovation.ikk.ir از پروژه ها و فرصت های تحقیقاتی و پژوهشی که در شرکت ایران خودرو خراسان وجود دارد آگاه شده و در صورت تمایل اقدام به همکاری با این شرکت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishIran